poniedziałek, 3 listopada 2014

Mikrorecenzja: Fighting Game Premier i Skazany na Trening

Poczytalnik wszedł w fazę czytania poradników. W weekend skończyłem dwa. Wiadomo jak to z poradnikami.. przeczytać to jedno, ale jeśli chce się coś z tego wynieść to trzeba jeszcze wdrożyć w życie.

Pierwszy poradnik to Fighting Game Premier. Poradnik dotyczy tego jak grać w bijatyki(czy też, jak to się mówi, nawalanki).  Z poradnika dowiemy się jak poruszać się, jak ćwiczyć i w końcu jak wygrywać. Głównie w Street Fighterze. To taki nerdowy odpowiednik chodzenia na siłkę. Podobało mi się, że w odróżnieniu od innych tego typu poradników jest dla naprawdę początkujących, wiec, jeśli ktoś chce, to naprawdę może się nauczyć podstaw.

Drugi poradnik to Skazany na Trening. Książka o treningu siłowym z masą własnego ciała. Książkę napisał więzień, przedstawiając metody treningowe osób, które po prostu nie mają dostępu do sprzętu na siłowni, ale mają za to mnóstwo czasu na dodawanie kolejnych ćwiczeń, powtórzeń i serii. Opisywane ćwiczenia tworzą program treningowy, który zaczyna się od naprawdę prostych ćwiczeń(np. pompki przy ścianie) a kończy na hardcore (np. pompki w staniu na jednej ręce).

Nie ma lekko. Poczytalnik niewątpliwie jest nerdem, ale dzięki poradnikom będzie nerdem z bicem ze stali. Polecam obie książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz